وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

تبلیغات با استفاده از اپلیکیشن موبایل


نوشته شده توسط: پیمان شیبانی

دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

اغلب متخصصان بازاریابی مدعی هستند که تبلیغ روی موبایل بر سایر روش ها برتری خواهد یافت . گویا این بار حق با آنها است .خواه بحران اقتصادی وجودداشته باشد یا خیر. به سختی می شود آمار جهانی را به دست آورد ولی شرکت  AdMob یکی از شرکت های پیشرو در امر تبلیغات موبایلی مدعی است تعداد آگهی های ارسال شده در سراسر جهان با رشد سه برابری در سراسر جهان  به رقم 4.5 میلیارد فقره رسیده است.

 دلیل این رشد چیست ؟ می توان گفت بسیاری از موانعی که پیش روی تبلیغ روی موبایل بودند اکنون دیگر وجود ندارند.یکی از این موارد سخت افزار است. برای سال ها دسترسی به اینترنت از طریق تلفن همراه با زحمت و بسیار نا خوشایند بود. زیرا که از یک طرف صفحه نمایش آن بسیار کوچک بود و از طرف دیگر کنترل آن بسیار سخت و طاقت فرسا بود. اما نسل جدید تلفن های «هوشمند» (  smart )  مانند iPhone شرکت اپل ، G1 شرکت گوگل و BlackBerry Storm این مشکل را حل کرده اند . این تلفن ها دارای صفحه نمایش لمسی (touch-screens ) بوده که برای نمایش صفحات وب -و همچنین آگهی های تبلیغاتی - به اندازه کافی بزرگ هستند.

 شبکه های با سرعت بالا و نرخ های پایین نیز به گسترش این امر کمک کرده اند. این که مشترکان مجبور بودند برای دانلود آگهی تبلیغاتی معطل شوند در حالیکه هر ثانیه معطلی موجب اضافه شدن مبلغی به صورتحساب تلفن آنها می شد یکی از دلایلی بود که موجب می شد مشترکان احساس ناخوشایندی نسبت به محصولی که آگهی آن رادریافت می کردند پیدا کنند. اما با افزایش سرعت دانلود و تعرفه یکسان شرکت های ارائه دهنده خدمات موبایل – و همینطور افزایش روز افزون وجوهی که بواسطه آگهی ها ارائه می شوند- این نحوه تبلیغات بیشتر مورد قبول عامه قرار گرفته است.

همچنین متخصصان بازاریابی بر روی اینکه کدام نوع آگهی برای ارسال روی گوشی موبایل مناسبت تر است تحقیقاتی را آغاز کردند. این تحقیقات مشخص کرد آگهی هایی که شامل یک متن ساده باشند و بنرهای تبلیغاتی بر سایر آگهی ها برتری دارند اما ایده ای که بیشتر مورد توجه قرار گرفت انتشار پیام از طرق کانال های  مختلف بود. 

  

شرکت Amobee   به  شرکت های طرف قراردادش نه تنها  اجازه ارسال آگهی های متنی و صفحات اینترنتی را روی موبایل مشتریانشان می دهد ، بلکه اجازه ارسال بازی و دیگر برنامه های قابل اجرا روی موبایل را هم برای آنها فراهم می آورد.

یک دیدگاه امید بخش دیگر جلب توجه ها به وسیله ارائه خدمات تجاری است. برخی از مشتریان  شرکت Amobee   به افراد اجازه می دهند تا با اضافه کردن آگهی آنها در ذیل  پیام متنی  شان آن پیام ها را به صورت  رایگان ارسال کنند.

تبلیغ روی موبایل مانند شبکه های اجتماعی ، خطرها و فرصت هایی را به همراه خود دارند.خطر آنها این است که  ظاهرا مخل حریم خصوصی است زیرا که در یک محیط بسیار شخصی ظاهر می شود. این موضوع  همچنین باعث شده تا تولید کنندگان آگهی های تجاری  بیشتر به آن علاقه داشته باشند زیرا که می توانند بدون اینکه مجبور باشند  بی احساس به نظر برسند  مخاطبانشان را هدف گیری کنند.نام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی