وبلاگ گروه نرم افزاری حامی

مسئله تنها افت کيفيت نيست!


نوشته شده توسط: حمید قیصری

پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴


اخبار تکنولوژی

اين روزها اينترنت حال خوبي ندارد. هر از چند گاهي به خصوص در شب‌ها به قدري اينترنت دچار مشکل مي‌شود که حقيقتا بايد قيد آن را زد. البته بايد گفت که اين شرايط تازه به وجود آمده چرا که اين اواخر اوضاع اينترنت زياد بد نبود. به خصوص اگر از اينترنت همراه استفاده کرده باشيد، به احتمال زياد بسيار متعجب شده‌ايد. در واقع چنين سرعت‌هايي را تا قبل از پيدايش اينترنت همراه حتي در خواب هم نمي‌ديديم اما مشکلات اين روزهاي اينترنت باز هم اوضاع را به گذشته بازگردانده است.

کاربران اينترنت براي دريافت خدمات اينترنت ADSL با محدوديت‌هاي زماني و حجمي روبه‌رو هستند. براي مثال در سرويس‌هايي بايد براي محدوديت حجم 3 گيگابايت در يک ماه هزينه‌اي حدود 20 تا 25 هزار تومان بپردازند. وقتي مشکلاتي از اين دست پيش مي‌آيد مي‌توان گفت که در حق کاربر اجحاف شده است. اين مسئله براي کاربران نامحدود در حجم ترافيک، حادتر است. چرا که اين دست از کاربران هزينه‌هاي گزافي را براي حجم ترافيک نامحدود مي‌پردازند اما با قطع و وصل شدن‌هاي مکرر و افت کيفيت اينترنت متحمل ضرر مي‌شوند.

شايد بتوان اين افت کيفيت اينترنت را تحمل کرد و به نوعي با آن کنار آمد اما اميدواريم براي اين تضييع حق‌ها هم در نهايت فکري شود و براي حق کاربران در اين افت کيفيت‌ها جايگاهي قائل شوند تا بتوان از آن دفاع کرد.

منبع: بایتنام

نظر ، پیشنهاد ، انتقاد


آخرین مطالب

کلمات کلیدی